Gregips

Gregips

Firma Gregips oferuje wykończenia wnętrz, elewacje i docieplenia oraz kompleskowe remonty. W ramach usług wykonuje także szpachlowanie ścian o czym szerzej poniżej.

Wiadomo nie od dziś, że dziury, pęknięcia, wyrwy w ścianach naszego pomieszczenia nie najlepiej wyglądają.
Aby załagodzić wygląd ścian koniecznie należy zaszpachlować wszelkie ubytki tynku, które powstać mogły od uszkodzeń mechanicznych, na przykład podczas uderzenia o ściany meblem w czasie wprowadzania się do mieszkania, albo od naprężeń murów wywołanych znikomym osiadaniem fundamentu, co objawiać się może pękaniem starego tynku.

Aby ściany wyglądały porządnie, to przed ich wykończeniem musimy niestety ubytki tynku zaszpachlować.
Jeśli podejmiemy się tego wyzwania potrzebować będziemy materiały budowlane przeznaczone dla tej czynności oraz narzędzia konieczne w naszej pracy. O tym właśnie jest ten artykuł. Poniżej lista wszystkiego, co będzie nam potrzebne.

1. Stalowa szpachelka – niezbędne narzędzie do oczyszczenia ściany ze zgrubień, wydrapania tynku z pęknięć, zerwania skrawków starej tapety, bądź powłok farby. Można ją wykorzystać do nakładania masy szpachlowej na ścianę podczas uzupełniania drobnych ubytków.

2. Odkurzacz, bądź zmiotka, ewentualnie suchy pędzel – potrzebne oczywiście do odpylenia, oczyszczenia szpachlowanych powierzchni oraz sprzątania bieżącego podczas wykonywania prac.

3. Preparat gruntujący – bez tego preparatu nasze ściany nie uzyskają doskonałej przyczepności w miejscu szpachlowanym i jego rejonie. Grunt naniesiony na ścianę zaklei i utwardzi nam pyły, które pozostały pomimo odkurzania.

4. Wałek malarski, pędzel – niezbędne narzędzia do nanoszenia na ścianę preparatu gruntującego.

5. Wiadro – bez tego nie obejdziemy się w trakcie wykonywania prac. Można w nie wlać preparat gruntujący oraz należy w nim przyrządzić masę szpachlową.

6. Kielnia – wystarczy prostokątna nieduża kielnia. Ułatwi nam ona nakładanie z wiadra masy szpachlowej na pacę tynkarską.

7. Wiertarka z mieszadłem – dzięki tym narzędziom rozmieszamy prawidłowo masę szpachlową we wiaderku. Można mieszać ręcznie kielnią, lecz przy większej ilości masy jest to dość niewygodne.

8. Masa szpachlowa – można użyć gips szpachlowy, klej gipsowy, tynk maszynowy, gładź szpachlową. Wszystko zależy od rodzaju podłoża na jakim wykonujemy pracę oraz od wielkości szpachlowanych ubytków. Niekiedy należy użyć przy naprawdę dużych ubytkach zaprawę cementową. Jednak i tak potem do wykończenia użyjemy czegoś na bazie gipsu.

9. Paca tynkarska – tymże narzędziem nakładamy naszą wspaniałą masę szpachlową na naprawiany mur.

10. Papier ścierny – używamy go do szlifowania szpachlowej masy po jej wyschnięciu na ścianie w celu uzyskania efektu gładkości. Można użyć siatki ściernej oraz zaopatrzyć się w packę do szlifowania. Znacznie jest wygodniej z packą. Nie ściemniam.

11. Mop i woda – woda oczywiście przyda nam się do rozrobienia w wiaderku masy szpachlowej, a mop z wodą i płynem pomoże nam wysprzątać okolice. W przypadku braku wykończenia podłogi okazać się może niepotrzebny.

12. Folia malarska – nie muszę tłumaczyć, że pokrycie folią okolicy remontowanego miejsca przysporzy nam więcej korzyści niż się nam wydaje prawda? Wszelki kurz, pył, brud pozostanie na folii, by wraz z nią na koniec prac wylądować w śmietniku.

Chcesz zlecić nam czynności związane ze szpachlowaniem ścian w Twoim domu – zobacz wiecej tutaj: https://gregips.pl/wykonczenia-wnetrz/